Binnur'dan Turk Yemek Tarifleri

TurkishCookbook.com - Lezzetli, saglikli ve pisirmesi kolay Osmanli ve Turk yemekleri

10.5.12

Lepe/Sutlu Pilav

(Kirsehir)

Lepe
1 kap sut*
1/2 kap bulgur, pilavlik, yikanmis, suzulmus
Kirmizi toz biber, aci
Kimyon
Tuz

Sutu tencereye dokun, isindigi zaman bulgur, kimyon ve tuzu ilave edin. Kisik isida, kapaksiz olarak, aralarda karistirarak pisirin. Bulgur sutun tamamini cektikten sonra kirmizi biberi serperek servis yapin.

*Bu cok eski tarihlere dayanan tarif, aslinda keci sutuyle yapiliyor. Lepe, kahvalti olarak da tercih ediliyor. Yalnizca karbonhidrat ve protein iceriyor.
100 gr bulgur; 73 gr karbonhidrat, 11 gr proteın ve bol mıktarda lıf kapsiyor:)

Protein - kas ve diger vucut dokularında buyume ve onarım icin gerekli
Karbonhidrat - enerji kaynagi

Labels:


1 Yorum:

Saat 5:31 AM, Anonymous protein tozu yazdi...

Protein tozu kas geliştirmez, sadece verilen enerjinin bir kısmının geri kazanılmasını sağlar. Doktorlar da çok fazla protein tozu önermez. Onun yerine protein bakımından zengin olan yumurta ve sütü önermektedirler. Doğal besinler normal alındığı sürece herhangi bir ek gıdaya ihtiyaç duyulmaması söylüyorlar. Aynı zamanda spermlerin daha kalitesiz olması, aşırı protein tozu kullanılmasından kaynaklandığını belirten araştırmalar da yapılmıştır. Araştırmalar protein tozunun düzenli kullanılmasında herhangi bir problemin olmadığını ve doktor kontrolünde alınması gerektiğini gösteriyor. Protein tozunun sabahları aç karnına alınmasının, aç kalmış vücuda daha etkili olduğu ve etkili şekilde vücuda işlendiğini belirtebiliriz. Protein tozu gym salonları, eczaneler ya da vücut geliştirme malzemeleri satan mağazalardan rahat bir şekilde alınabilmektedir.

Uyandığımızda vücudumuz minimum 6 saatlik bir açlık ve yenilenme dönemi geçirdi. Ve tabiki yenilenme sırasında kas hücrelerindeki protein depolarıda kullanıldı. Bunları yerine koymak için 1 kaşık protein tozunu sütle karıştırarak içmeniz sabahları metabolizmanızıda hızlandıracağından gün içinde yağ yakımınızı daha fazla arttırmış olucaksınız. Ardından güzel bir kahvaltıyla öğlen yiyeceğiniz yemeği hafifleştirmiş olucaksınız. Gelelim whey proteinlerinin alımına. Sizlere önericeğim birkaç marka var ancak diğer markalarda tabiki farklı değildir. Ben sadece denediğim markaları söylemek istiyorum ; Weider, Multipower, Hardline gibi markaları denedim hepsi son derece mükemmel. Hangi marka protein tozu kullanırsanız kullanın, yanlış zamanda kullanırsanız, alabileceğiniz en iyi etkiden yoksun olursunuz. protein tozu

 

Post a Comment

<< Ana sayfa